Informacje

Nasze przedszkole znajduje się w niewielkiej wsi Radostowice w powiecie pszczyńskim. W obecnej siedzibie pracujemy od 1 września 1990r. Organem prowadzącym jest Gmina Suszec.

Jesteśmy przedszkolem 2-oddziałowym , mamy doskonałe warunki lokalowe i duży nowy plac zabaw.

Nasze przedszkole jest miejscem przyjaznym dla wszystkich wychowanków. Każde dziecko jest u nas jednakowo ważne, bez względu na jego poziom rozwoju intelektualnego lub ruchowego.

Stawiamy na jakość i profesjonalizm, których celem jest wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, a wszystko w atmosferze przyjaznej, bezpiecznej i twórczej, gdzie ważne są sprawy najmłodszych, troska o radość i uśmiech dziecka. Dużą rangę i znaczenia ma dla nas współpraca z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym. Dumą naszego przedszkola są ludzie z nimi związani, wspaniali nauczyciele i pracownicy. Dzięki nim tworzymy klimat wzajemnej życzliwości i współpracy.

Bierzemy udział w różnych akcjach  i programach edukacyjnych, aby pokazać naszym wychowankom najważniejsze wartości, aby przygotować je do samodzielnego radzenia sobie w roli ucznia oraz aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym

Są to między innymi:

- Cała Polska Czyta Dzieciom

Góra Grosza

- Szlachetna Paczka

- Opatrunek na ratunek, Ołówek dla Afryki, Kup Pan szczoteczkę

- Przedszkolaki listy piszą

- Czyste powietrze wokół nas, Mamo, tato wolę wodę, Kubusiowi Przyjaciele Natury

- akcja REBA - zbieranie baterii

- zbieranie nakrętek dla Domu Kulejących Aniołów

- akcje charytatywne

Nasze przedszkolaki odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach życia. Świadczą o tym liczne dyplomy i nagrody zdobywane w konkursach, przeglądach, olimpiadach i wystawach nie tylko o zasięgu lokalnym, ale i ogólnopolskim.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowicach
    43-262 Radostowice, ul. Dworcowa 56